доручення на отримання документів

Коли нам може знадобитись довіреність на отримання документів

 

Іноді важливий документ неможливо забрати особисто. У цьому випадку вам знадобиться довіреність на отримання документів. Що це таке і як оформити таку довіреність, ви дізнаєтесь, прочитавши цю статтю.

Що таке довіреність на отримання документів?

Доручення - це делегування повноважень особі, уповноваженій діяти від вашого імені та виконувати для вас конкретне завдання - у даному випадку отримання документів. Щоб авторизація була ефективною, ви повинні чітко вказати, хто і кому надає дозвіл.

Дозвіл найчастіше потрібен для збору документів в офісах, судах чи інших державних установах. Ви можете уповноважити другу особу подати для вас відповідну заявку або отримати сертифікат чи інший документ.

Також доручення на отримання документів потрібне в тих випадках, коли довіритель з яких-небудь причин не може самостійно забрати потрібні йому документи. Пред'являється даний документ практично у будь-які установи:

 • державні: податкові інспекції, ЦНАПи, посольства, паспортні столи, позабюджетні фонди тощо;
 • комерційні структури: банки, фінансові установи, підприємства та організації.

Оформляти довіреність можна на отримання практично будь-яких документів, чи це довідки, особисті документи, реєстраційні свідоцтва, тощо. Оформити подібну довіреність може як фізична, так і юридична особа. Також, довіреність може бути на фірмовому бланку підприємства за підписом директора, або нотаріально завіреною. Різні установи вимагають різні документи. Довіреність можна видати як на одного представника, так і відразу на декількох. Крім того, довіреність може мати одноразовий характер, або ж діяти протягом певного періоду. Якщо в організації часто видають подібного роду дозволи, то там вже є розроблений бланк довіреності на отримання документів, що значно спрощує та пришвидшує процес.

Для оформлення довіреності довіритель повинен звернутись до найближчого нотаріуса з паспортом або іншим документом, що посвідчує особу. Якщо ви оформляєте довіреність за кордоном і плануєте надсилати її в Україну для вчинення певних дій на території нашої країни, обов’язково повідомляйте про це уповноваженого нотаріуса, оскільки часто для використання довіреності в іншій країні потрібно здійснювати додаткову легалізацію або апостилювання цього документу. Ця процедури здійснюється у країні оформлення і детальну інформацію щодо її виконання Ви зможете дізнатись у нотаріуса, оформляючи довіреність. Така скрупульозність допоможе Вам заощадити час, оскільки для нотаріального посвідчення перекладу довіреності чи будь-якого іншого документу в Україні на ньому обов’язково повинен бути апостиль, який можна оформити лише в країні, у якій був виданий документ. Детальну інформацію про апостиль ви також можете дізнатись на нашому сайті у відповідному розділі або за телефоном у наших менеджерів.

Коли потрібна нотаріальна довіреність

Якщо говорити про сферу підготовки, перекладу та легалізації документів, то довіреність потрібна у низці наступних випадків:

 • отримання дублікатів документів з органів РАЦС;
 • легалізація документів у посольстві;
 • оформлення ІПН (ідентифікаційного податкового номеру);
 • реєстрація компанії;
 • відкриття представництва.

Також, існують деякі інші операції з документами, при яких потрібна довіреність, але вони відбуваються не дуже часто. Наступним пунктом ми розповімо Вам про варіанти оформлення довіреності.

Довіреність: зразок на отримання документів

Якщо вам потрібен зразок доручення на отримання документів, то майте на увазі, що спеціально розробленого єдиного уніфікованого бланка у такої довіреності немає - довіритель має право написати її у довільній формі. Великі підприємства зазвичай пишуть цей документ на фірмовому бланку, але це не обов'язково, для такого документа підійде і звичайний листок паперу А4 формату. Написати довіреність можна як від руки, так і надрукувати на комп'ютері. Основна умова – наявність підпису посадової особи та печатки організації, якщо таке доручення оформлене від імені юридичної особи.

У тексті довіреності ви вказуєте, які дії і кому ви довіряєте. Важливо чітко описати всі можливі дії, щоб не виникало непередбачених ситуацій. Також довіреність може мати обмежений або невизначений термін дії, ця умова повинна бути визначена у її тексті.

Як написати доручення на отримання документів?

Дозвіл на отримання документів повинен містити певні елементи, що складають його суть та роблять ефективним. Такий дозвіл повинен, насамперед, містити:

 • місце і дату - це дані, які використовуються в більшості документів;
 • дані особи, яка надає дозвіл (ім’я та прізвище, іноді ІПН, адреса, номер паспорта та посвідчення водія, тощо) - це дані, що ідентифікують цю особу. У випадку домашньої адреси, вона не є необхідним елементом, тому його можна опустити. Якщо дозвіл виданий підприємцем, необхідно вказати компанію;
 • заголовок «дозвіл» (довіреність, доручення) - вказує на тип поданого вами документа;
 • інформація, якої стосується дозвіл - це дані особи, яка має діяти від вашого імені. Тут ви повинні вказати її ім’я та прізвище, а також інші особисті дані;
 • інформація про те, на що особа була уповноважена - мова йде про мету, для якої був виданий дозвіл. Тут ви повинні вказати дію, яку має виконати уповноважена особа, наприклад, дозвіл на отримання довідки про несудимість, витягу з органів ДРАЦС, довідки про рух коштів з банку, тощо;
 • підпис уповноваженої особи - дозвіл повинен бути підписаний від руки. Якщо ви надаєте дозвіл від імені компанії, вам також потрібно поставити печатку.

Зазвичай довіреність є документом, що дозволяє виконати одноразову дію. Якщо ви хочете дозволити одній особі збирати всі документи, які вас стосуються, ви повинні додати у тексті примітку про цей обсяг дозволу.

Де в Україні отримати довіреність на отримання документів?

Якщо з організаціями все досить просто, то ФО необхідно звернутись до нотаріуса, який підготує довіреність і відповідним чином її завірить. Також, іноді може знадобитись переклад довіреності, який ви можете замовити в нашому бюро перекладів «ABC Center». Апостилювання документу також можна замовити у нашому офісі або за контактними телефонами.