які документи потрібні для візи

Які документи потрібні для подачі на візу

 

Незважаючи на отримання безвізового режиму для багатьох країн, все ж таки українці часто зіштовхуються з проблемою оформлення візи. Вона необхідна, якщо ви плануєте відвідати країну з метою навчання, роботи, інші ж країни і зовсім «закриті» для нас без візи. До останніх віднесемо Сполучені Штати Америки, Канаду, Великобританію. А якщо все ж хочеться мандрувати світом? У такому випадку, потрібно набратись терпіння і підготувати необхідний пакет документів на візу. Сьогодні ми розповімо, які документи потрібні для подачі на візу та як їх правильно підготувати. Проте, варто зазначити, що у залежності від установи, куди ви подаєте документи, вимоги консульства чи посольства можуть відрізнятись. Точну інформацію завжди потрібно уточнювати на офіційних сайтах консульств країн.

Основні документи на подачу візи

 1. Закордонний паспорт. Паспорти всіх заявників повинні бути вилучені з обкладинки, складені разом і пред'явлені посадовій особі. Паспорт повинен бути дійсним принаймні на 60 днів довше, ніж термін дії візи.

Важливо: Ви також повинні мати при собі старі паспорти з раніше виданими американськими чи іншими візами, інакше у вашій візі може бути відмовлено, доки їх не перевірить консул. Оформлюючи документи на подачу візи, просто прикріпіть їх до всього пакету.

 1. Копії усіх сторінок паспорта громадянина України або ID карти та ІПН.
 2. Фотографія. Кожен заявник на отримання візи повинен подати одну або дві фотографії (уточнюється у посольстві), що відповідають усім вимогам до американської візової та паспортної зйомки. Одну фотографію потрібно прикріпити до анкети у спеціально відведене віконечко.
 3. Заява на імміграційну візу. Бланк заяви повинен бути заповнений латинськими літерами з підписом у всіх необхідних полях. Також, можна заповнити електронну заявку на імміграційну візу у режимі онлайн для кожної людини, яка виїжджає, незалежно від віку.
 4. Медичне страхування. У якому посольстві ви б не запитували, які документи потрібні для оформлення візи, у списку обов’язково буде медичне страхування (страховий поліс). Якщо ви надсилаєте документи поштою, то оригінал полісу до пакету долучати не потрібно. Лише копію страхівки та чеку, що підтверджує його придбання.
 5. Документи на подачу візи, що підтверджують ціль подорожі. Це може бути запрошення на роботу, документи з університету, студентом котрого ви є, запрошення на конференцію чи виставку, право власності на нерухоме майно, тощо.
 6. Квитанція про оплату візового збору.

Додаткові документи

 1. Якщо ви подорожуєте з дитиною, то у пакет документів на візу потрібно додати копію свідоцтва про народження, закордонні паспорти батьків (оригінал і копія), нотаріально завірену згоду батьків на подання документів на візу.
 2. Копія свідоцтва про шлюб (за його наявності ). Кожен з подружжя повинен надати одну копію свідоцтва про шлюб.
 3. Докази того, що будь-які чинні шлюби були розірвані (якщо таке відбулося). Розлучені особи та вдови / вдівці повинні подати докази припинення будь-яких попередніх шлюбів, наприклад, копію свідоцтва про розлучення, копію свідоцтва про смерть, рішення про анулювання шлюбу.
 4. Довідка про відсутність судимості. Кожна особа, якій на день співбесіди з консулом виповнилося 16 років, повинна пред’явити свідоцтво про належну поведінку. Люди, які раніше були засуджені, повинні додати копії судових рішень разом із перекладом на англійську мову. Судові документи вимагаються від кожної країни, де судили заявника. Довідку про несудимість можна оформити, звернувшись до наших менеджерів. Для оформлення довідки про несудимість необхідно подати скан паспорта (1, 2 сторінка та прописка), а також зазначити мету та країну подання документу. Додатково, наші працівники можуть допомгти Вам оформити апостилі на довідку чи інші документи, якщо цього вимагає відповідний орган країни подання документів на візу.
 5. Документи, що підтверджують професійну кваліфікацію, включаючи дипломи університетів, довідки з  вашого поточної або останнього місця  роботи, імена та контактні телефони керівників на поточному та попередніх робочих місцях, тощо.

Заява на візу та співбесіда з Консулом були розроблені таким чином, щоб отримати всю необхідну інформацію про заявника. Можна подати й додаткові документи, які, наприклад, підтверджують платоспроможність чи довідку з робочого місця. Однак, Консул може вважати непотрібним їх читати, якщо, на його думку, вони не надають необхідної інформації для розгляду справи.

Переклади документів на візу

Основні документи, видані українською мовою, крім судових рішень, не потребують перекладу на англійську. Проте, додаткові документи на подачу візи повинні подаватися разом із перекладами на англійську, зробленими присяжним або сертифікованим перекладачем. Завжди уточнюйте, яке саме засвідчення Вам потрібне до того, як звернутись у бюро перекладів для оформлення замовлення. Менеджери бюро звичайно можуть зорієнтувати Вас з власної практики у якому форматі подаються документи, але актуальну інформацію про це все ж варто дізнаватись у органі подання. Звертайтесь у агенцію «ABC Center», ми маємо великий досвід і знаємо, які документи потрібні для подачі у візовий центр тої чи іншої країни. Оперативно підготуємо пакет документів, виконаємо переклади, у тому числі і присяжні. Відвідайте наш офіс у Львові або ж звертайтеся за телефонами, які ви знайдете на сайті.