Як ефективно вивчати іноземну мову: Підтримуйте мотивацію і будьте наполегливими

Як ефективно вивчати іноземну мову: Підтримуйте мотивацію і будьте наполегливими

 

Мовна школа ABC Center Львів протягом кількох місяців пропонує Вашій увазі рубрику про ефективне вивчення іноземних мов, які стануть Вам у пригоді, незалежно від того чи Ви навчаєтесь самостійно, чи відвідуєте скайп (Skype) уроки англійської, польської, німецької, французької, італійської, іспанської або іншої мови. Ця стаття є завершальною для цієї рубрики, оскільки цю тему ми розглянули досить детально і готові надати Вам заключні рекомендації щодо того, як підтримувати мотивацію і довести це нелегке завдання до кінця. У наступних статтях спробуємо розглянути особливості вивчення конкретних іноземних мов та надати Вам корисні поради щодо їхнього вивчення.

Скільки часу потрібно для вивчення англійської мови

Надана нижче інформація взята з даних, отриманих компанією Pimsleur (Pimsleur Language Programs - американська компанія з вивчення мов, яка розробляє та публікує курси за методом Пімслера.). За даними служби закордонних справ Державного Департаменту США іноземні мови, які вивчаються, можна поділити за складністю вивчення на різноманітні групи, так група 1 - це “найлегші мови”, а група 4 - “найважчі” (дивіться таблицю нижче). Як стверджують викладачі наших курсів англійської, польської, німецької, французької, італійської, іспанської у Львові йдеться про те, що людина, вивчаючи складну мову, витратить більше часу на отримання тих самих навиків, що людина, яка вивчає мову з простіших груп. Нижче ми також обговоримо чотири типи навиків, які здобувають студенти курсів іноземних мов у Львові.

Компанія Pimsleur бере до уваги інтенсивні якісні курси з вивчення іноземних мов тривалістю близько 30 годин на тиждень. Інформація про те, чого Ви можете досягнути у певні терміни, дає Вам підказку у тому, чи зазначені цілі, які пропонують, наприклад, для онлайн уроків англійської, польської, німецької, французької, італійської, іспанської мови, є реалістичними або йдеться про звичайний рекламний хід.

Класифікація іноземних мов за складністю

Група 1

Група 2

Група 3

Група 4 (складна)

Англійська

Польська

Французький

Німецька

Індонезійська

Італійська

Португальська

Румунська

Іспанська

Суахілі

Чеська

Угорська

Сербсько-хорватська

Болгарська

Бірманська

Грецька

Хінді

Перська

Урду

Амхарна

Камбоджійська

Фінська

Іврит

Тайська

Турецька

В’єтнамська

Арабська

Китайська

Японська

Корейська

 

Класифікація рівнів знань іноземної мови для простого спілкування та бізнесу

1. Базовий рівень. Як стверджують наші викладачі скайп (Skype) уроків англійської, польської, німецької, французької, італійської, іспанської, на базовому рівні людина може задовільнити повсякденні потреби під час подорожі та знає певний набір ввічливих звертань.

2. Обмежено кваліфікований рівень. На цьому рівні людина здатна, використовуючи відповідну іноземну мову, задовільнити певні соціальні потреби та надати обмежену кількість відповідей на професійні питання.

3. Базовий професійний рівень. На думку викладачів курсів англійської, польської, німецької, французької, італійської, іспанської у Львові, на цьому рівні людина вже може розмовляти іноземною мовою із достатньо точною побудовою структури речень та підбором правильних лексичних елементів для ефективної участі у формальних та неформальних розмовах щодо вирішення практичних, соціальних та професійних питань.

4. Загальний професійний рівень. Людина здатна вільно та точно застосовувати мову на усіх значущих рівнях для задоволення професійних потреб.

5. Рівень носія мови. Викладачі наших курсів іноземних мов у Львові переконані, що на цьому рівні людина має комунікативні навики, що схожі до знань носія мови.

Таким чином, людина здатна засвоїти іноземну мову з групи 1, за вказаний у таблиці нижче період:

Час, необхідний для вивчення «простих» іноземних мов

 

 

Період навчання

8 тижнів (240 годин)

16 тижнів (480 годин)

24 тижні (720 годин)

Рівень

1/1+

2

2+

Період навчання

12 тижнів (360 годин)

24 тижні (720 годин)

44 тижні (1320 годин)

Рівень

1/1+

1+/2

2/2+/3

       

Як стверджують викладачі онлайн уроків англійської, польської, німецької, французької, італійської, іспанської цікаво аналізувати причини різних труднощів, які виникають при вивченні іноземних мов. Вони можуть бути пов’язані, наприклад, із  особливостями системи письма іноземної мови. Багато мов, що включені у групи 3 та 4 у таблиці вище не використовують латиницю чи кирилицю. На думку спеціалістів мовної школи Львова, системи письма деяких мов, таких як корейська або тайська, використовують алфавіт, що мало б робити їхнє вивчення легшими, ніж наприклад, вивчення китайської або японської, які використовують ієрогліфи, що відображають цілі слова.

Іншим аспектом, що може викликати труднощі, на думку викладачів онлайн уроків англійської, польської, німецької, французької, італійської, іспанської мови, є вимова. Такі мови, як в'єтнамська та мандаринська, використовують низькі, високі, висхідні та низхідні тони, і кожне слово має вимовлятись з правильним тоном. Джерелом труднощів у вивченні іноземних мов також часто стає історично сформована спорідненість між мовами. Наприклад, англійська тісно пов’язана із шведською, голландською, французькою, італійською та іспанською. Ці мови мають багато схожих слів, які іноді мають різні значення, що суттєво ускладнює вивчення мови. Як стверджують спеціалісти наших курсів іноземних мов у Львові, близько 60% англійських слів походять з французької, грецької мови або латини. Сьогодні, завдяки тісному контакту між носіями різних мов та світовому впливу англійської мови, велика кількість англійських слів була запозичена іншими мовами. Такі запозичення часто можуть зазнати певних змін у написанні чи вимові, але, на думку викладачів скайп (Skype) уроків англійської, польської, німецької, французької, італійської, іспанської мови, їх все ж таки легко розпізнати. Граматичні особливості кожної мови теж можуть викликати певні труднощі при навчанні. Вивчаючи англійську мову, наприклад, важко розібратись з вживання часів, або артиклів. Проте, на думку викладачів нашої мовної школи Львова усі мови мають свої особливості і в деяких випадках можуть викликати труднощі у навчанні, але у великій мірі питання легкості засвоєння також залежить від докладених зусиль та простоти пояснення теми викладачем.

Варто врахувати також, що знання рідної мови мають величезний вплив на виникнення труднощів у вивченні інших мов і цей аспект особливо помітний, коли Ви вивчаєте іноземну мову у старшому віці або навчаєтесь на курсах англійської, польської, німецької, французької, італійської, іспанської у Львові, перебуваючи поза межами мовного середовища.  Саме тому, вивчення іноземних мов – це тяжка праця, яка потребує постійних зусиль, тому важливо постійно працювати над розвитком своїх навиків, користуючись будь-якою можливістю використання іноземною мови. Дуже важливо постійно підтримувати мотивацію та ставити перед собою цілі, періодично оцінювати отримані результати навчання. Давайте поговоримо трохи про те, що саме можна робити, щоб не втрачати мотивацію.

Як не втратити мотивацію, відвідуючи курси італійської (або іншої) мови у Львові

Якщо Ви навчаєтесь на курсах іноземних мов у Львові, важливо спілкуватись з іншими учнями, які отримали позитивні результати від навчання та прислухатись до їхніх порад щодо того, що допомагає у вивченні мов та як вони змогли досягти успіху. Оскільки вивчення іноземних мов – це завжди довготривалий проєкт, мотивацію можна підтримувати розподіливши його на короткострокові цілі. Як показує практика викладання онлайн уроків англійської, польської, німецької, французької, італійської, іспанської мови, очевидною метою є рішення щодо вивчення певної кількості слів на тиждень (до прикладу, двадцять слів на тиждень). Таким чином, за рік Ви зможете вивчити тисячі слів, а це досить великий обсяг, правда? При вивченні нових слів не забувайте дотримуватись порад, наданих викладачами нашої мовної  школи Львова у попередніх статтях. Інша короткострокова мета полягає у прочитанні певної кількості сторінок кожного тижня. На початкових етапах вивчення іноземної мови, наші викладачі скайп (Skype) уроків англійської, польської, німецької, французької, італійської, іспанської мови рекомендують читати протягом однієї або двох годин на тиждень  (по двадцять хвилин на день), що може мати надзвичайно позитивний вплив на вивчення іноземної мови, особливо якщо матеріали, які Ви обираєте для читання не містять надто багато невідомих слів. Аналогічним чином, Ви можете встановити тижневу мету з аудіювання та письма. Дуже корисно для підтримки мотивації записувати для себе, які завдання протягом тижня Ви виконали. Не завадить також встановити для себе правило, наприклад, кожного дня робити хоча б одну вправу для вивчення іноземної мови або використовувати мову навіть протягом кількох хвилин на день, адже, великі справи складаються з маленьких завдань.

Важливо також дотримуватись правила, яке пропонують наші викладачі курсів англійської, польської, німецької, французької, італійської, іспанської у Львові, які наголошують на тому, що усі матеріали, які Ви використовуєте повинні мати чітке відношення до певної теми, яка допоможе Вам у спілкуванні на професійні або повсякденні теми, залежно від мети вивчення мови. Важливо визначати для себе, які слова можуть Вам знадобитись у відповідних ситуаціях і поступово вивчати їх на пам’ять, не забуваючи про значення постійного повторення та їхнього використання на практиці.

Важливо з самого початку визначити для себе мету вивчення мови і адаптувати під неї усі матеріали, створювати сприятливі умови для навчання. Саме тому, учні наших онлайн уроків англійської, польської, німецької, французької, італійської, іспанської усвідомлюють відповідальність за власне навчання і повністю не покладаються на викладачів, які, дослухаючись до думки учнів, організовують кожен курс. Як показує практика викладання на курсах іноземних мов у Львові, кожен учень має власний стиль вивчення, попри те, що існують важливі принципи навчання, які повинні бути адаптовані до стилю кожного учня та його індивідуальних потреб.

Які основі принципи вивчення іноземних мов у Львові

На основі багаторічного досвіду, викладачі наших курсів англійської, польської, німецької, французької, італійської, іспанської у Львові, організовують кожен курс, виходячи з наступних принципів:

1. Визначення потреб та вивчення того, що необхідно саме для конкретного учня, з приділенням особливої уваги тим, аспектам, які мають важливе значення для конкретної мови.

2. Рівновага між чотирма аспектами сприйняття та відтворення мови з особливою увагою до значення, постійний розвиток вільного володіння іноземною мовою.

3. Створення умов, які стимулюють навчання, особливо сприйняття мови у різних умовах, запам’ятовування, використання вивченого матеріалу у різних контекстах, виконання ефективних вправ, які допомагають засвоєнню матеріалу.

4. Підтримка мотивації та докладання зусиль, шляхом встановлення довгострокових та короткострокових цілей. У цьому випадку, як стверджують викладачі нашої мовної школи Львова важливо щодня робити щось корисне для вивчення мови, розвивати інтерес до певних її елементів.

5. Багато часу на засвоєння усіх необхідних навиків (сприйняття на слух, усного мовлення, читання та письма).

6. Намагання уникати наближених за значенням та структурою слів, таких як синоніми, антоніми, члени однієї лексичної групи в межах одного заняття.

7. Відповідальність учня за власне навчання, розвиток вміння навчатись та запам’ятовувати, встановлення точних та нескладних цілей, з постійним аналізом досягнутого успіху.

8. Пошук можливостей використання мови на практиці. Незважаючи на те, що вони можуть бути обмеженими поза межами аудиторії, сьогодні Інтернет надає особливі можливості для цього.  

Будьте наполегливими, навчаючись на курсах німецької (чи іншої) мови у Львові

Навчання на скайп (Skype) уроках англійської, польської, німецької, французької, італійської, іспанської – це безперервне вивчення нового матеріалу, великої кількості слів та граматичних правил, у поєднанні з постійними використанням засвоєного матеріалу на практиці. Незважаючи на те, що завдання непросте, його можна легко досягнути, якщо бути наполегливим і систематично працювати. Якщо завдання поділити на простіші та легші етапи, вони не здаватимуться такими складними та  нудними. Спеціалісти нашої мовної школи Львова, розробили гнучку програму навчання, яка здатна адаптуватись до потреб кожного учня і допомогти Вам розпочати активне використання іноземних мов на практиці, залежно від Ваших цілей. Записуйтесь на пробне заняття і переконайтесь у цьому особисто.