Усе про оформлення апостилю у Львові

Усе про оформлення апостилю у Львові

 

 

Усі документи, видані українськими органами державної влади можуть бути використані в іншій державі тільки після встановленого законом їх посвідчення. Якщо Ви плануєте вирушити до іншої країни на роботу, навчання або на постійне місце проживання, тоді Вам необхідно, щоб усі Ваші особисті документи були чинними за кордоном. Знаєте що Вам для цього потрібно зробити? Якщо ні, тоді просимо Вас ознайомитись зі статтею, тут ми надаємо вичерпну інформацію щодо процедури легалізації документів у Львові.

Легалізація документів – це процедура підтвердження справжності документа для його використання на території інших країн. Залежно від того в якій країні Ви збираєтеся використовувати документи, процедура легалізації може змінюватися.

Існує кілька способів оформлення офіційних документів: консульська легалізація документів та апостилізація. Який саме тип процедури легалізації документів у Львові Вам потрібно обрати залежить від держави для якої Ви готуєте пакет документів. Якщо країна, в яку Ви подаватимете документи, підписала Гаазьку конвенцію від 05.10.1961 року, тоді консульська легалізація офіційних документів не потрібна, потрібно лише проставити апостиль у Львові, з чим ми Вам зможемо допомогти..

Вам потрібен апостиль на документи? Звертайтесь у Бюро перекладів ABC Center Львів! Проставимо апостиль у Львові на усі офіційні документи та зробимо переклад на іноземну мову у короткі терміни без Вашої присутності! У нас Ви можете детально дізнатись про усю процедуру консульської легалізації документів у Львові та проставлення апостилю на різні види документів. Телефонуйте по номеру +38 096722 5203 або відразу відправляйте скановані документи на пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Для чого необхідно ставити апостиль на документи

Спершу давайте розберемось з питанням для чого потрібно ставити апостиль та що він дає? Апостиль проставляється на українських документах, які будуть використовуватись на території країн, що підписали Конвенцію. Усі документи, що містять штамп апостиль, автоматично визнаються в усіх державах, які приєдналися до Гаазької Конвенції. Основною перевагою проставлення апостилю – відсутність необхідності консульської легалізації документів. Це відноситься до таких країн як: Австралія, Аргентина, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Вірменія, Греція, Ірландія, Кіпр, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Монако, Німеччина, Словаччина, Словенія, США, Хорватія, Швеція, Японія та інші. Детальніше про країни для яких потрібно проставити апостиль у Львові можна дізнатись у статті Перелік країн-учасниць Гаазької Конвенції.

Апостиль не потрібно ставити, якщо Ви будете використовувати документи у країні, яка не приєдналась до Гаазької конвенції та її немає у переліку країн-учасниць. У такому випадку Вам потрібно подати документи на процедуру консульської легалізації у Львові. Це відноситься до таких країн як: Канада, Китай (крім Гонконгу та Макао), Іран, Індія, Єгипет, ОАЕ, Катар, Коста-Ріка, Шрі-Ланка, Ірак, Єгипет, Палестина, Уругвай, Чилі, Катару та інші.

Для країн, що входять до Конвенції, та країн, між якими підписаний двосторонній договір з Україною про скасування легалізації документів і апостилю, потрібно лише зробити переклад документа на мову країни. До таких країн належить більшість країн - колишніх республік СРСР, а також деякі інші: Вірменія, Казахстан, Росія, Узбекистан, Таджикистан, Туркменістан, Молдова, Азербайджанс, Грузія, Польща, Чехія та інші. Ви можете ознайомитись детальніше зі списком країн у статті Країни, для яких не потрібен апостиль. В цих країнах у Вас мають прийняти українські документи без проставлення апостилю, достатньо лише нотаріального посвідчення. 

Якщо у Вас все ще залишились запитання щодо проставлення апостилю у Львові, тоді звертайтесь у мовну агенцію ABC Center Львів. Менеджери нашого бюро перекладів з радістю проінформують Вас щодо процедури апостилювання документів у Львові та зроблять усе необхідне для правильної легалізації документів.

Що таке апостиль та як він виглядає

Під час оформлення документів на роботу за кордоном, для укладення шлюбу з іноземними громадянами чи отримання додаткової освіти, Ви зіштовхнулись з проблемою легалізації документів у Львові. Ви вперше почули слово "апостиль", проте навіть не знаєте як він виглядає та де такий документ можна отримати у Львові.

Апостиль – це альтернативна і універсальна процедура підтвердження чинності українських документів. Після процедури апостилювання документів у Львові, Ви впевненно та законно можете використовувати усі українські документи за кордоном. На відміну від консульської легалізації, на апостилювання витрачається менше часу, а усі документи з апостилем можуть використовуватися в різних країнах-учасниць Гаазької Конвенції, а не лише в одній.

Апостиль – це особливий штамп, який підтверджує дійсність підпису або печатки під документом. Апостиль в Україні можна проставити лише на документах виданих державними органами України. Апостиль на докумнети, які були видані в іншмх країнах, потрібно ставити там, де був виданий той чи інший документ.

Документ, на якому проставлений апостиль, відповідає стандартам і законодавству, всі печатки на ньому дійсні і належним чином зареєстровані, підпис людини або декількох людей на документі справжні, а також посади людей, які підписали документ, відповідають дійсності. Саме тому так важливо, щоб документ був апостильований, оскільки держава, яка буде розглядати Ваш документ, не знає, як він повинен виглядати і які стандарти можуть бути порушені або взагалі чи справжній документ. Проставлення апостиля на документах відбувається вищими органами країни, тому документ з апостилем визнають інші держави.

Надаємо Вам зразки апостилю, видані вищими державними органами України:

apostille ministerstvo iystutsii

Зразок апостилю від Мінюста

apostille ministerstvo osvitu ta nauku 

Зразок апостилю від МОН

apostille ministerstvo zakordonnuh sprav 

Зразок апостилю від МЗС

Що таке подвійний апостиль документів

Переклади документів з апостилем існують двох типів - для використання в Україні або за її межами. В залежності від країни, де Ви будете подавати документи, переклад апостиля, проставленого в Україні, необхідно завірити у нотаріуса або документ потребуватиме проставлення ще одного апостиля (подвійна апостилізація документів). Наголошуємо, що легалізація документів та проставлення спеціального штампу апостилю має відбуватися в тій країні, де був виданий документ.

Подвійний апостиль називають по-різному: переклад документа засвідчений апостилем, апостильований переклад, апостиль на перекладі, тощо. У Вас виникає запитання: "Для чого необхідно ставити два апостилі на один і той самий докумнет?" Подвійний апостиль необхідно ставити через те, що в Україні та за кордоном існують різні правила щодо апостилювання документів.

В Україні діє такий порядок проставлення подвійного апостилю:

 1. Апостиль на оригіналі документа або його завірені копії
 2. Переклад документа та його засвідчення нотаріусом
 3. Апостиль на переклад завіреного документа

Країни для яких потрібно ставити подвійний апостиль наступні: Австрія, Бельгія, Великобританія, Данія, Голландія, Італія, Португалія, Франція, Швейцарія, Норвегія.

Якщо у Вас все ще залишились запитання щодо проставлення подвійного апостилю у Львові, тоді звертайтесь у мовну агенцію ABC Center Львів. Менеджери нашого бюро перекладів з радістю проінформують Вас щодо процедури апостилювання документів у Львові та зроблять усе необхідне для правильної легалізації документів.

Хто ставить апостиль та на які документи ставлять апостиль

Апостиль в Україні можна поставити лише на документи видані офіційними органами України з дотриманням усіх критеріїв:

 • документ виданий на офіційному бланку державного органу
 • документ містить мокру печатку та справжній підпис посадової особи
 • документ містить номер та дату видачі

Відповідно до типу документа існують три установи, які проставляють апостиль. В Україні такими уповноваженими органами є: Міністерство юстиції України, Міністерство освіти і науки України та Міністерство закордонних справ України, які уповноважені ставити апостиль на такі документи як:

1. Міністерство юстиції України (Мінюст):

- Документи видані органами РАЦС:

 • Свідоцтво про народження
 • Свідоцтво про шлюб
 • Свідоцтво про зміну імені
 • Свідоцтво про смерть
 • Витяги

- Документи видані нотаріусами:

 • нотаріальні довіреності
 • заяви
 • афідевіт

- Документи видані судовими органами України:

 • рішення суду
 • ухвали

- Переклад документа з нотаріальним
засвідченням

 

apostil svidotsva pro shliub

Апостиль на свідоцтво про шлюб

2. Міністерство освіти і науки України (МОН):

 • диплом та додаток диплому
 • атестат та додаток до атестату
 • табель
 • документи, які були видані будь-якими
  навчальними закладами або іншими
  організаціями сфери освіти і науки України
 

apostil diplom

Апостиль на диплом

3. Міністерство закордонних справ України (МЗС):

 
 • довідка про несудимість
 • медична довідка
 • пенсійна довідка
 • архівна довідка
 • податкова довідка
 • довідка на прописку
 • інші документи, які не належать
  до перших двох видів і Міністерств

apostil spravka pro nesudumist

Апостиль на довідку про відсутність судимості

 

Вартість та терміни виготовлення апостилю у Львові

Для того, щоб дізнатись детальніше про терміни та вартість виготовлення апостилю у Львові, зв'яжіться з Бюро перекладів ABC Center Львів. Ми відразу надамо Вам детальну інформацію щодо термінів виготовлення апостилю у Львові. Ціни на апостиль документів у Львові залежать від термінів виготовлення, тому не зволікайте, а готуйте документи заздалегідь.

Також спеціалісти мовної агенції ABC Center Львів проконсультують та допоможуть Вам витребувати дублікати документів з органів РАЦС, отримати довідку про відсутність судимості, легалізувати документи згідно чинного законодавства України чи здійснити переклад документів з нотаріальним засвідченням. Телефонуйте по номеру +38 096722 5203 або пишіть на пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Особливості проставлення апостиля на документах

 • Штамп апостиль проставляється на вільному від тексту місці документа чи на його зворотному боці, або на окремому аркуші, закріпленому з документом, і повинен відповідати зразку, що додається до Конвенції.
 • У випадку якщо апостиль проставлений на окремому від документа аркуші, тоді документ скріплюється шляхом прошивки ниткою (стрічкою) білого або червоного кольору. Такий спосіб унеможливлює роз'єднати документи без їх пошкодження. Кількість скріплених аркушів підтверджується підписом особи, яка уповноважена на проставлення апостиля.
 • Апостиль проставляється лише на оригіналах документів. Винятком є документи, які встановлюють особу людини: паспорт, трудова книжка, військовий квиток, дозвіл на носіння зброї, технічний паспорт на автомобіль, посвідчення особі, тощо. У таких випадках апостиль можна поставити лише на нотаріальних копіях цих документів.
 • Документи, які Ви подаватимете на апостилювання, не повинні бути ламінован, мають містити мокрий підпис та печатку відповідної посадової особи.
 • Текст у самій печатці апостиля пишуть офіційною мовою країни, де проставляється апостиль та, при необхідності, іншою мовою в залежності від ситуації. Фраза «Apostille (Convention de la Haye du 5 octobre 1961)» завжди пишеться французькою мовою.
 • Апостиль не має терміну дії. Якщо Ви проставили вже одного разу апостиль, тоді його не потрібно ставити ще раз, винятком є лише документи з апостилем, які  мають термін дії. Це стосується довідки про несудимість, яка дійсна за кордоном 3 місяці, а також свідоцтв, виданих у 1990 роки. У такому випадку, потрібно витребувати дублікат свідоцтва нового зразка, і лише тоді ставити апостиль.

Зателефонувавши по номеру +38 0967225203, Ви можете дізнатись про вартість, терміни проставлення подвійного апостилю та отримати докладні поради щодо легалізації документів в Україні. Звертайтесь у Бюро перекладів ABC Center Львів, ми проінформуємо Вас стосовно правильного проставлення апостилю чи консульської легалізації документів самостійно або ми зробимо усе за Вас!