Підключення програмного касового апарату для ФОП

Підключення програмного касового апарату для ФОП

З 1 січня 2022 року набрав чинності ЗУ №128 про обов’язкове використання РРО/ПРРО. Він стосується всіх платників єдиного податку другої, третьої та четвертої груп, які здійснюють розрахункові операції. За помилки під час заповнення звітності та ухилення від фіскалізації передбачені штрафи.

Звісно, можна самостійно займатися реєстрацією касового апарата. Але, не факт, що ви швидко впораєтеся з цим завданням та зробите все правильно. Інша справа коли послуги підключення касового апарату для ФОП довіряють професіоналам. Наші фахівці постійно стежать за нововведеннями в законодавстві, щоб допомагати клієнтам швидко реагувати на зміни.

ФОП і касові апарати: процедура реєстраціїkasovyy aparat

Як зареєструвати касовий апарат для ФОП? Чи можна це зробити самостійно? Чи потрібен касовий апарат для безготівкових розрахунків? Ці та багато інших питань виникають у підприємців. Вважаючи на велику кількість запитів з цього приводу, ми спробуємо пояснити з яких етапів складається процедура реєстрації касового апарата для ФОП.

Зареєструвати касовий апарат для ФОП можна в Електронному кабінеті платника податків. Для реєстрації РРО слід дотримуватися інструкції, викладеної нижче.

 • Вибір та придбання касового апарату. Вибір обладнання залежить від масштабів та потреб бізнесу.
 • Обрання Центру сервісного обслуговування РРО (ЦСО) і укладання договору на сервісне обслуговування та ремонт. Договір заключається в цифровому форматі, а інформація про це передається в податкову. 
 • Подання заяви про реєстрацію. Це можна зробити в Електронному кабінеті платника податків. Заява подається в електронному вигляді, тобто достатньо заповнити декілька полів. Для паперового документообігу знадобиться подати заяву до податкового органу за місцем реєстрації. Податківцям знадобиться 2 робочі дні, щоб прийняти рішення про можливість чи неможливість реєстрації. Відмовляють зазвичай через помилки в заяві. Якщо все правильно, вам видадуть довідку про резервування фіскального номера.
 • Введення касового апарата в експлуатацію. Цим займаються співробітники ЦСО. Спеціалісти фіскалізують контрольно-касовий модуль, підключать його до еквайрингу та опломбовують. Процедура займає до 3 робочих днів. Опісля ЦСО надає акт і довідку про опломбування до органів ОПС, підприємцю залишається оригінал документа в паперовому вигляді.
 • Реєстрація в податковій. Протягом 2 днів з моменту отримання документів від ЦСО співробітник ДФС видає підприємцю реєстраційне посвідчення, яке засвідчує реєстрацію касового апарату.
 • Останній етап – установка касового апарату і підключення до інтернету. Цю роботу виконує співробітник ЦСО.

Як бачите, процедура не надто складна, але потребує часу. Саме тому краще довіряти реєстрацію касового апарату спеціалістам.

Які документи потрібно для реєстрації РРО

Щоб наші фахівці з першого разу отримали дозволи на установку касового апарату, ви повинні надати такі документи:

 • копію всіх заповнених сторінок паспорта та ІПН;
 • договір про техобслуговування та ремонт пристрою;
 • виписку про реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності;
 • договір купівлі/продажу касового апарату;
 • договір оренди чи інший документ для підтвердження права власності чи тимчасового використання господарської одиниці, де буде використовуватися касовий апарат.

Виникли питання стосовно використання касових апаратів ФОПами? Наші фахівці допоможуть знайти відповіді.

Чи потрібен РРО при безготівкових розрахункахkasovyy aparat2

З 1 січня використання касових апаратів є обов’язковим. Нововведення не розповсюджується на ФОП першої групи та фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність. А ось щодо ФОП 2-ї, 3-ї та 4-ї груп, вони змушені користуватися РРО незалежно від обсягу доходів та виду діяльності.

Але і тут є нюанси застосування чи незастосування касового апарату. Гарантовано підприємці можуть працювати без РРО у таких випадках:

 1. Оплата проводиться з поточного рахунку на поточний рахунок (онлайн-банкінг, IBAN).
 2. Внесення готівки через касу банку для зарахування на розрахунковий рахунок.
 3. Оплата через платіжний термінал та/або ПТКС, який належить банку.

Якщо у вас є сумніви, звертайтеся до наших спеціалістів. Вони допоможуть внести ясність в особливості використання касових апаратів.

Установка касового апарату: вартість і терміни

Щоб не отримати штраф, не затягуйте з реєстрацією касового апарату, звертайтеся до спеціалістів «ABC Center» у місті Львів. Чому вигідно звертатися до нас? Все просто.

 • Оскільки касовий апарат для ФОП – законодавча вимога, важливо зробити все правильно, щоб уникнути штрафів. А хто ж як не досвідчені бухгалтери зроблять все правильно.
 • Процедура реєстрації РРО регулярно змінюється. Щоб не витрачати час на вивчення правил, краще довірити роботу професіоналам, які завжди в курсі подій. З моменту подачі нашими фахівцями документів в Податкову до отримання реєстраційного свідоцтва проходить від 7 до 10 днів.
 • З нами ви зекономите час та гроші. Правильно оформлені документи знизять ризик відмови ДПС до нуля. Ми гарантуємо позитивний результат, до того ціна послуг доступна.

Зазначимо, що крім взаємодії з працівниками податкової та СЦО, ми готові допомогти з придбанням касового апарату.

Потрібні бухгалтерські послуги?

Якщо Ви хочете замовити бухгалтерські послуги або Вам потрібна консультація щодо ведення, відкриття чи закриття ФОП або ТОВ, відправте повідомлення, замовте зворотний дзвінок або наберіть телефонний номер ABC Center Львів.
Ми приймаємо замовлення від клієнтів з різних регіонів України.

Напишіть нам запит